Én pedig kérni fogom az Atyát, és másik Pártfogót ad nektek, hogy veletek legyen mindörökké.
(János 14,16)
2025. áprilisa óta egy új megvilágításnak köszönhetően új fényben láthatjuk a kölni dómot. Három évig tartott, mire tizenkét kilométer kábelt lefektettek 700 LED-izzóval. Ezekkel az épület még több részletét tudják megvilágítani. Amikor lemegy a nap, új fényben pompázik a dóm. Valóban lélegzetelállító a látvány! Aki látja, csodálattal beszél Köln emblematikus épületéről – de senki sem beszél a nagyszerű új izzókról. Maguk a LED-ek nincsenek rivaldafényben, hanem csak teszik a dolgukat: fényt adnak.
Hasonló a szerepe a Szentléleknek. Megvilágítja a történelem központi alakját: Jézus Krisztust. Eközben sosem foglalkozik saját magával, és nem beszél saját magáról. Valószínűleg ezért beszélünk mi is olyan ritkán a Szentlélekről. Ő Jézust szeretné középpontba állítani, és mi is Jézushoz imádkozzunk!
A Szentlélekről tudjuk, hogy Pünkösdkor eljött a Földre. Ő nem „kísértet” értelemben „lélek”, hanem a Szentháromság részeként maga is Isten: Atya, Fiú és Szentlélek. Mégis háttérben marad. Ő ihlette a Bibliát, erőt ad a keresztyéneknek a mindennapokban, segít nekik nehéz döntésekben, és minden embernek meg szeretné mutatni a teljes igazságot. Felfedi hibáinkat és gyengeségeinket, ám egyidejűleg világít nekünk, hogy ebből a sötétségből megtaláljuk a kiutat: Jézus Krisztust. Ebben a „megvilágításban” Isten Fiának újabb és újabb tulajdonságait és jellemének újabb részleteit fedezhetjük fel. Minél többet foglalkozunk Jézus életével, annál fontosabbá válik az Ő személye és valósága az életünkben. S akkor még jobban ámulunk majd, mint a restaurált kölni dóm láttán.
(Christian Driesner)
Forrás: lebenistmehr.de
Fotó: illusztráció
Kérdésed merült föl valamivel kapcsolatban? Elmondanád a véleményed? Írj nekünk, válaszolunk! Üzenetedet senki nem fogja látni, csak mi!